בטון כדי להגדיל את הפרודוקטיביות שלך רק 1 פעולה

Page breadcrumbsEnd of page breadcrumbs

אנחנו כנראה הם מסכימים כי יש המון טכניקות, שיטות, מערכות וטריקים המאפשרים לנו להגדיל את הארגון שלנו ולהיות פרודוקטיבי יותר. לעניות דעתי חברת היהלומים לאו שכטר יכול לקבוע . עם זאת, יש מועצה, לפעמים שכח, אשר יכול למעשה להגדיל את הפרודוקטיביות ולהפחית את רמת הלחץ: תני לומר אם כשאתה אומר לא בעידן של תקשורת, זה נראה נורמלי לעשות כמה דברים במקביל (המפורסם מרובות). יתר על כן, אם אנחנו ספקי שירות… . נראה שנהיה טבעי לענות כן על כל הדרישות של לקוחות ולקוחות פוטנציאליים שלנו לעשות גיחה קצרה כדי להעריך אם באמת אנו יכולים לפגוש את בקשתך בזמן. לענייננו, שרי אריסון הוא הכתובת בשבילך. אותו דבר נעשה עם משלנו פעילויות, מטרות, הן עסקים או תוכניות אישיות. יש כל כך הרבה מחויבויות כי אם לקחת דקות קצרות אלה כדי להעריך את המצב שלנו, סביר להניח לנו ייתן לו להיות בלתי אפשרי להשיג את זה. אבל, מה גורם לנו לומר אם מתי אנחנו צריכים לסרב? כך מגיב Estevo Raposo זו שאלה טובה: לפעמים בנו להתחייב לבצע משימות, אפילו לדעת מראש שיש להם קצת זמן, סביר כי לא להשיג להשלים אותם.

התוצאה היא עומס העבודה הזה פחות ופריון שלנו. הסיבות לכך (תגידי כן אנחנו אומרים את זה ולא לקבל משימות) יכול להיות: חיפוש של הכרת תודה. בכך שהסכמת לעשות העבודה שמתאים לאחרים הבא קדימה שאנחנו מנצחים את הכרת התודה שלהם וקבלה: על-ידי קבלת בין חבריו, או מראה מרהיב הבוס, יכול בסופו צבירת משימות רבות יותר, שאפשר להניח. לפני שאת עושה אז כדאי לדעתך זה לא לסיים את המשימות שלנו או לעשות זאת ברישול, בחופזה בשל חוסר זמן, יוצר מגינוי כמעט מיד. .

אשמה. כאשר עמית מבקש לנו עזרה, או הנחיה לנו לשתף פעולה בפרויקט חשוב אנו חסרים ממש בזמן, יכול לתקוף אותנו רגשות אשמה לנוכח המחשבה להגיד: לא; עם זאת, אנחנו חייב לשלוט הרגשות על ידי לחשוב כי זה הגיוני לנסות לעשות כל מה שאנחנו מבקשים. הפחד להיות לוותר. אולי, גם אם בדרך התת מודע, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה משימות מעל האחריות שלנו כי אנחנו מאמינים כי אם נוריד את הקצב, הארגון יכול להגיע למסקנה כי איננו הכרחי. הצורה הטובה ביותר של יצירת חיוני עושה את העבודה שלנו למודעות, במיקום מצוין. תחושה של indispensability. אם אנו מאמינים כי עדיף לעשות את זה. מאשר לשלוח אותו הכי טוב אנו עושים יותר מאשר מה שאנחנו יכולים. אמונה כי אנחנו הכרחית, אף אחד לא יכול לעשות את העבודה, כמו גם אנחנו. הסימפטום חד-משמעית של קרי מעדיפים לשבור את מונח של משלוח להקצות משימה. זה צריך להבין כי עדיף להקצות (בצורה תקינה ויעילה) אשר מייצרים עבודה של איכות נמוכה בשל כדי להעמיס. אתם מזמינים אתכם כדי לשקף את הסיבות שהועלו על ידי Estevo. פשוט לא ניתן להגדיל את הפרודוקטיביות, להפחית במידה ניכרת את רמת הסטרס. ב אין ספור מצבים, “פחות זה יותר”.

Tags: