כיצד לשפר מיחזור של זכוכית

Page breadcrumbsEnd of page breadcrumbs

בספרד, הדמויות של זכוכית עדיין רחוקים מאוד זה להשיג את השני אירופאי, כאזרחים הבלגים או שוויצרי. מיחזור נתונים עלייה שנה אחרי שנה, אבל הרבה זה עדיין יכול להיעשות כדי לשפר בין כל הצרכנים, תעשייה וניהול, ואת התוצאות. לצרכנים, מיחזור זכוכית במקרה של הצרכנים, יכול לשפר מיחזור של זכוכית בעקבות עצות קלות. קודם כל, למרות שזה נראה ברור, מכולות עשוי חומר זה יש להציב במיכלים המקביל שלהם, את עירוני ירוק “igloos” או “לנקות כתמים”. לפני להיפטר של המכולות, בטוח יש ריק, נקי, כי אינם נושאים בחומרים המונעים את עבודתו של מיחזור, כגון שיש לו שתלים מתכתיים או פלסטיים אחרים. מצד שני, זה הכרחי להרחיב את הרשת של מכולות להקל על האוסף נפרד ולבצע עוד קמפיינים של מידע ומודעות המעודדים מיחזור של זכוכית.

במשחק הזה הגיוני, העבודה של מנהלי המוסדיים בתעשייה, כמו גם אגודות ענפית וסביבתיות, תורמת באופן מוחלט שיש יותר ויותר גורמים מכילים יותר והם יותר ממוקם. בנוסף, חינוך סביבתי בכל גיל יכול להיות אחד מעמודי התווך אשר מבוססת על ההכללה של מיחזור של זכוכית. בדרך זו, הצרכנים עלול להעלות את הכוס, בתנאי כדי להבטיח שלהם מיחזור, זה המיכל המציג פחות בעיות סביבתיות. לחץ כאן אינטל ומצא עוד . לפי מחקר על הרגלי של זכוכית ממוחזרת, שפורסם לאחרונה על ידי Ecovidrio 53% האזרחים המיועד כעל מטלה יותר, להיות 66% מהנשים אשר טען מיחזור מיכלי זכוכית, לעומת 59% מהגברים. לגבי הסיבות מדוע זכוכית אינו ממוחזר, המשיבים הצביע על העדר מכולות ושימוש ללא-מיכלי זכוכית. שיפורים טכניים מיחזור של זכוכית דומה של טכניקות לייצור זכוכית יש כבר שיפור, התהליך יש גם זה של זכוכית ממוחזרים; מאז זה יושם, השינויים הם פטנטים. היום, הליך זה הוא ממוחשבים כמעט בשלמותו. זה פיקוח טכניקות בפיקוח מומחים בטיפול של זכוכית.

זה צריך להצטרף המנגנון המשמש מיחזור צמחים זה מסוגל לעבד את אלפי טונות ליום, הזמן שמפריד את הזכוכית בין חומרים שונים אחרים. מחקר על הזכוכית, ב-20 השנים האחרונות הוכפל לייצור מיכלי זכוכית, אשר הובילה לשימוש מוגבר של חומרי גלם ואנרגיה. בהקשר זה, בנוסף הצורך לקדם מיחזור, זכוכית אריזות חומרי המחקר גם יכול לעזור לטפל הטבע. אז, ההתקדמות נעשית במוצרים חדשים של האיכות הטובה ביותר ואת האריזה בסדר יותר ויותר, מה מהווה השפעה חיובית על הסביבה. לפיכך, הודות לשיפורים טכנולוגיים, השתמשה פחות חומרי גלם ואנרגיה בייצור שלה, שמירה על מאפייני ההתנגדות להבדילו מן מכילים, קלאסיות כנזירות ותורת היגיינה. 20 שנה זה הוריד משקל המכולה 8.5%, ירידה של 16% של עוצמת האנרגיה התכה חומרי הגלם ההתפתחות נוספת: מכולות עבור חלק, עם זאת, הפרדיגמה של האבולוציה טכנולוגיים ולוגיסטיים על מיחזור זכוכית בשנים אלו הם מכלים מיוחדים המותקנים על מנת להקל על אריזות זכוכית הפסולת הגרעינית כדי innkeepers. במובן זה, המגזר אירוח צרך 48% של הזכוכית, כך מודעותם חיוני להשגת מטרות שאפתניות יותר.

Tags: