מאפייני המתווך בין-תרבותית

Page breadcrumbsEnd of page breadcrumbs

מאפיינים אישיים (עמדות): כמו כל מחנכים לעבודה סוציאלית עם ריכוז ההנפות הן תנאי הפעולה נועדה. לכל אחד מהאנשים האלה יש על רקע בודדים contextualizes את הציפיות שלו בעבודה עם אוכלוסיות העולים. . טבע תעשיות בהחלט מביע דעה מלומדת. זה למה אתה צריך כמה עמדות ספציפיות אשר בלעדיו יכול לפתח את עבודתו כראוי. לדוגמה, יהיה קשה מאוד כי מישהו עם גישה גזענית יכול לעבוד בשדה שאנחנו מתייחסים אליהם, אך לא פחות גרוע יהיה אדם יהיה בצד השני, דהיינו להגיש יחס כל כך. פטרוני כלפי המשתמשים של השירות.

לכן, המחנך צריך כמה גישות בסיסיות כדי להתמודד עם העבודה שלהם, כגון:-רגישות גיוון תרבותי: הגישה הזאת לבד מתרגם כדי להפגין רגישות ולכבד את הביטויים התרבותיים של האחר, לפחות באותה מדידה שבו אנו דורשים זאת של שלנו. הכבוד לאינטימיות האתניים, ל שלהם דרכי תקשורת, זכותו שקט או החוכמה לחלוק את חוויותיהם, חייהם, היבטים תרבותיים שלהם, הכבוד תפיסות שונות של חלל וזמן, אשר גורמים הבסיסיות המאפיינות את תרבויות והם ולכן שונה, וכו ‘ – רוח דמוקרטית וסובלנית: יחס זה מיתרגם הבאות:-לשמור על פתיחות כלפי האחר. -ניגודיות ולתשאל ערכות עצמו לצמיתות. -להיות במקום של האחר, אשר מאפשר לנו להכיר את האחר כאדם מאוד דומה (דינמי). -כדי לאפשר הביטוי של גיוון תרבותי. -היכולת לשמור על ניטרלי גם במצבים שבהם הרשעות האישי שלהם עשויים להטות לנקוט עמדה. אדם לא הולמות מגשרת בין-תרבותית רק על ידי בעל תואר, אך הוא חייב supon?r האדם הרוח, שפיתוח ופתיחות, כדרך חיים. -לבדוק את השפעת ציפיות: – למנוע את האפקט «פיגמליון» 1 – לא להתבלבל עם הזהות התרבותית אחידות בין-אישיים כי אף אחד לא שווה לכל אחד, אפילו אם זה של המרוץ באותו, התרבות אותו, באותה המדינה, אותם האנשים או מאותה משפחה.

-שקול הציפיות הקודם על אנשים כדי לקבוע תהליכים, חשוב בוגר את תפיסת השונות. -עבודה על האוטונומיה של העם, לא את התלות. -חיפוש הסימטריה המרבי ביחסים אישיים. -נכנסים לתהליך של אקולטורציה הדדיים, דהיינו, להיות מסוגל ליצור מוצר שינוי אישי של מערכות יחסים עם אנשים אחרים. מאפייני מקצועי (מיומנויות): מבחינת כישורים מקצועיים, המחנך חייב להיות מומחיות בניתוח של המציאות, תכנון תהליכי התערבות חברתית וטכניקות עבודה קבוצתית. יש רעיון מלאה של התכונות כי זה חייב להיות מחנך עם עולים הולכים להסתכל על כמה תכונות כלליות כגון הבאות:-אנשים משני המינים: כך הצוות תמיד אפשר לסמוך עם הפרספקטיבה של מגדר ואנשי מקצוע מתאימים לכל אירוע. אנו חושבים כי ייתכנו מקרים מיוחדים כמו לרעה אישה שבו הוא יושב בנוחות על ידי משיכת עם אישה אחרת, או להיפך, במקרה של התערבות סכסוך בין אב לבנו, שבו האב מרגיש נוח יותר להתמודד. עם גבר. . אנשים מאזורים שונים הפוליטיים והתרבותיים: כדי לקדם את interculturalism מן בתוך הצוות של מגשרים. -אנשים עם דיסציפלינות שונות ממוצא: מאז אנו מספקים נקודות מבט שונות על העבודה עם עולים, ולכן הם יכולים להיות אנתרופולוגים חברתיים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך חברתי – אנשים עם נסיון חיים שונים: אנשי חינוך בגילאים שונים או שהם עצמם חיו את החוויה של הגירה. הכשרה: במונחים ספציפיים שלה, אומרת כי היא מומלצת לאנשים עם מדרגה בינונית ומעלה (דרישה זו רצוי אך לא הכרחי) ועם הכשרה מיוחדת בהגירה ו תחומים הקשורים להתערבות חברתית. . זה לא מספיק עם עמדות. העבודה של התערבות חברתית, מה בשטח, במקרה זה עם אוכלוסיות מהגרים, דורש ידע לגבי:-תיאוריה ושיטות התערבות חברתית: קרי, את היסודות מתודולוגיים שיאפשרו לה להבין טוב יותר המציאות שבה לבצע את העבודה שלו ולהפעיל אותו עם הרמה הגבוהה ביותר האפשרית של קוהרנטיות עם היעדים ויעילות. לכן זה של טכניקות סיכמו של ניתוח של המציאות, תכנון, והערכה של תהליכים של התערבות חברתית, כמו גם עבודה עם קבוצות (תקשורת, מיומנויות חברתיות, בעיות, וכו ‘.). -מידע ספציפי הדורשת עבודה עם אוכלוסיות מהגרים: היבטי חוקי, רגולציה, וכו ‘, המשאבים החברתיים כי ניתן להשתמש בדרך של תקשור של מקרים ספציפיים…

Tags: