סלק יכול להגן מפני מחלות הלב וסוגי סרטן מסוימים

Page breadcrumbsEnd of page breadcrumbs

סלק סוכר (בטא דלקתית) הוא צמח השייך למשפחת ירבוזיים, לשעבר מסווג משפחה סלקיים. שורש סלק הוא מאוד פופולרי ברחבי העולם, השתמש ירקות מבושלים או raw הוא אחד והנחשקים ביותר במטבח, שלה טעם מתוק ולא טעם של כדור הארץ מושך את החיך. אמנם זה משמש מזון יעיל גם כאשר נעשה שימוש למטרות רפואיות, זה התרופה של מחלות או אמצעי מניעה. שורשים אדומים מכילים תרכובות עוצמה המסייעים בהגנה מפני מחלות לב מולדים וסוגים מסוימים של סרטן, במיוחד סרטן המעי הגס. הפיגמנט שנותן סלק אדום סגול שלך הוא betacyanin הוא גם סוכן עוצמה במאבק נגד סרטן.

את יעילותה נגד סרטן המעי הגס, בפרט, היא הראתה במספר מחקרים. טבע בהחלט מביע דעה מלומדת. פיגמנט זה נספג בדם, ניתן להגדיל את קיבולת נושא החמצן בדם על ידי עד 400%. במחקר של סיבי סלק חיות מוגברת הפעילות של אנזימים נוגדי חמצון שני הכבד, גלוטתיון peroxidase ו גלוטתיון S-טרנספראז. הכבד הוא האיבר הראשי של דטוקסיפיקציה של הגוף, איפה אותם חומרים רעילים הוא להתקלקל, בוטלו, תהליך זה מייצר כמות גדולה של רדיקלים חינם. גלוטתיון peroxidase גלוטתיון S-טרנספראז שומרי הראש של התאים של מערכת בכבד, בכיס המרה, להגן עליהם מפני התקפות רדיקל חופשי בקרב אנשי עסקים ותיירים כאחד. למרות מחקר זה לא רק גדל הפעילות של נוגד חמצון הגנה בכבד, אבל גם אותן רמות של כולסטרול סך הכל מצטמצם 30 אחוז, טריגליצרידים אותם פל 40% (טריגליצרידים גבוהה, הטופס הזה הוא העביר אותן שומן בדם הן גורם סיכון חשוב עבורם, מחלות לב וכלי דם), רמת כולסטרול ה-HDL (כולסטרול טוב) גדל באופן משמעותי. במחקרים שנעשו בבעלי חיים, מדענים הבחינו עלייה במספר תאי CD8 קולון, אשר הם תאים של המערכת החיסונית אחראי על זיהוי והסרה של תאים חריגים. ב אותם חולים עם סרטן הקיבה, אותם מדעי בהשוואה אותם אפקטים מהם פירות וירקות על היווצרות של nitrosamines, ללא הפרדות צבע מסרטנים, שמייצרים בבטנו של אותם מוצרים כימיים הנקרא חנקות, מתגלה כי מיץ סלק הוא מעכב חזק של מוטציות של אותם תאים הנגרמת על ידי תרכובות אלו.

חנקות משמשים משמרים כימיים ב בשרים מעובדים. אותם אנשים אשר דיאטות זה להתמקד ב- Betaine (המצויה באופן טבעי אותם ירקות סלק, תרד), יש רמות של סמנים דלקתיים, לפחות 20% יותר נמוך אותם אנשים פרטיים עם צריכת דלק נמוכה יותר ממחצית יומן אמריקאי של תזונה קלינית (P Detopoulou, Panagiotakos PP, et ל.). סלק סוכר הם עשירים במיוחד, חומצה פולית, ויטמין B, שהוא חיוני לצמיחה של רקמה נורמלית. חומצה פולית מזונות עשירים לאכול הוא חשוב במיוחד במהלך ההריון, שכן ללא מספיק חומצה פולית, עמוד השדרה של הילד לא להתפתח כראוי, מצב הנקרא מומים בצינור העצבי. הדרישה היומית של חומצה פולית היא 400 מיקרוגרם. כוס של סלק מבושל פרוס מכיל 136 מיקרוגרם חומצה פולית. העלים ירוק יכול להיות מבושל, גם הם עשירים בטא קרוטן, חומצה פולית, כלורופיל, אשלגן, ויטמין C, ברזל. תזונתי ב כל 100 ג ויטמין a: 20 IU תיאמין:-02 mg ריבופלבין:-05 מ”ג ניאצין:-4 מ ג ויטמין c: 10 מ ג. סידן: 27 מ ג. ברזל: 1.0 mg. זרחן: 43 מ ג. פחמימות: 9.6 גרם חלבון: 1.6 ג’ קלוריות: סלק 42 הוא טיפול השתמשו באופן מסורתי להילחם לוקמיה. הטיפול עם סלק, עם צריכת דלק של בערך שני ק ג של טהור של סלק, היום הוא הודיע בחיוב להם מקרים של לוקמיה, הסרטן (כולל הסרטן). מחקרים גם מראים כי מיץ סלק יכול לעזור לעכב ההתפתחות של סרטן המעי הגס ופי הקיבה. הוא האמין הזה סלק אדום כאשר הוא נצרך באופן קבוע יכולה לעזור מפני עקה הנגרמת על ידי מסוימים מחלות. סיבי סלק אדום עוזר להפחית את רמות הכולסטרול של % 30 עד 40, יכול גם לסייע לנרמל את לחץ הדם. סוכר הוא מסייע לשמור על האלסטיות של העורקים, כאשר הוא נצרך בסדירות שיכולים לסייע לך למנוע אותם הורידים הדליתיים. התוכן של ברזל סלק אדום, למרות שלא הוא גבוה, הוא האיכות הגבוהה ביותר זה גורם מנקה של ההיקף הגדול של בנאי של הדם. למה סוכר יעילה מאוד בטיפול של מחלות רבות הנגרמת על ידי רעילה וזיהום. מיץ סלק הוא מאוד אלקליין שגרם יעיל בטיפול של חומצת. שתיית מיץ מהטופס הרגיל יכול לעזור להקל על העצירות. סלק ומיץ של גזר בשילוב הוא מעולה לטיפול של הטיפה, הכליה, המרה כיס המרה יכול לעזור גם לבעיות הבאות אותם, דולורס ראש, כאב של השיניים הטוחנות של דיזנטריה, מיוזיטיס, בעיות עור, בעיות במחזור החודשי וכו ‘. מיץ סלק חזקה מאוד, אל תיקח שהרבה אם הגוף שלך אינו בשימוש, הוא רצוי להגדיל את כמות בינונית & תפוחי אדמה בגודל 1 כל שבוע. המיץ היא כה חזקה, עד שאתה יכול להרגיש סחרחורת במהלך הניקוי, זה חוסר נוחות זה נורמלי, נפלטים הרעלים. מומלץ לשתות הרבה מים כדי לעזור חיסול של רעלים. מתי להתחיל לצרוך סוכר באופן קבוע, תוכל לראות צבע אדום בשתן או חרבים, לא הכל של דבר כי זה רק את הצבע של החיפושיות. כאשר מבשלים את הסלק נהרס חלק תוכנו של חומרים מזינים, זה יכול להיות נצרך כמו מיץ או raw.

Tags: