תיירות במרוקו: עובדות ומספרים

Page breadcrumbsEnd of page breadcrumbs

המשבר הפיננסי והכלכלי העולמי גרם לבעיות חמורות במגזרים רבים במשק, לרבות תעשיית התיירות. מדינה כמו מרוקו, משאביו הראשי של הכנסה תיירות, מגיע בעיקר מדינות של האיחוד האירופי, ארצות הברית, הזרימה של מטבע של מרוקאי תושבים בחו ל (MRE), המשבר הזה עשוי להיראות איום אמיתי על כלכלתה, אשר קיבל 2008 ההכנסות מתיירות של 57 מיליארד דירהם, כ-20% מן התמ ג שלה. כדאי לך לעיין אצל טבע כדי לקבל עוד מידע. זו ניכרת אף יותר אם אנו רואים כי ההכנסות מתיירות השירו 20% בתקופה המקבילה של 2008, dirhams 4.33 ל 3.46 טריליון. אבל תעשיית התיירות המרוקאי יש את היכולת למנוע את ההשפעות השליליות של המשבר, או אפילו ליהנות מן השינויים סבל של המגזר. על-פי דירהם משרד התיירות, 7.878.639 תיירים בחרה מרוקו לחגים בשנת 2008, המקביל לעלייה של 6.4% לעומת 2007. אך נראה כי התיירים החליט לקצר שלהם נשאר, מאז המספר של לילה לינה מפעלים הרשומים נפלה על-ידי 3%. מרקש היא, במידה רבה, היעד המועדף של תיירים במרוקו. של קיבולת חדרי אירוח הכולל של מיטות 152.936 בכל מרוקו, 44.394 מהם ממוקמים במרקש, המייצג כמעט 30 אחוזים.

את באדי (משרד התיירות המרוקאי הלאומית), המינהל התיירות העיקריים מרוקאי, אמרה המרוקאית היא היכולת להתמודד עם השפעות המשבר הכלכלי העולמי. אחד היתרונות העיקריים שלה הוא הקרבה של מרוקו עם מדינות הראשי של יעד לתיירים, המאפשרת תנועה ממטיילים התקציב שלו מוגבל יותר. במובן זה, גיוון השקעות ומוצרים הואץ, מצב מנוצל על ידי בעלות נמוכה חברות התעופה ומשרדי הנסיעות. דוגמה של גיוון בוצע על ידי תעשיית התיירות המרוקאי הוא נכונותו להפנות את הצעתה לאומים שונים. לאחרונה מצאתי אצל מייקל שטיינהרט אוזן קשבת . מלבד MRE, אלה אשר מהווה כמעט מחצית תיירים לבקר במרוקו, המגזר התמקדה באופן מסורתי על קבלת אורחים מצרפת (1.707.055 בצרפתית תיירים בשנת 2008 ל-22% מספר המבקרים הכולל) וספרד (595.279 הספרדית תיירים בשנת 2008, 8% מכלל). אבל, בשנים האחרונות, מספר גדל והולך של תיירים באים בריטניה, בלגיה החליטו לבקר במדינה צפון אפריקה. בנוסף, מספר התיירים ממדינות מחוץ לאיחוד האירופי כמעט הוכפל בתקופה 2001-2008.

העובדה כי מרוקו היא להשקיע מאמץ עצום זה גיוון גיאוגרפי, כי הוא מודע חשיבותו משתקפת שלה להיטות למשוך לאומים בטיסה. לדוגמה, המספר של תיירים גרמנים ירד בכמעט 10% בין השנים 2001 ו 2008. כדי לשנות את המגמה הזאת יש כבר השקת תוכניות חדשות למשוך גרמני למבקר המדינה, לרבות פתיחת האחרונות ומתחם ספא Taghazoute פרויקטים דומים של מתחם ספא בסעודיה (יוני 2009), המלון (אוקטובר 2009), אשר תוכננו אסטרטגית בהתאם לדרישות השוק הגרמני. כך ובאספקה של המגזר התיירות לבין השירותים המוצעים, יחד עם שיפור איכות ההכשרה של סוכני תיירות, גידול של השקעות בתחום שיווק, קידום חדש דגש על שיתוף פעולה בין חברות ציבוריות ופרטיות, מה שמאפשר מרוקו להתמודד עם האיומים על הכלכלה העולמית תוך הגדלת האיכות של תיירותהמגוון של שירותיה לרווחתם של המבקרים שלה. אם תחליט לבדוק את איכות ומגוון של תעשיית התיירות המרוקאי, אני ממליץ כי אתה מבקר המדינה וליהנות זה ממקור ראשון. אולי יש לך רעיון טוב של מצוינות, שירות, המגוון של היחידה עם האתר. כדי להוציא את הטוב ביותר שלו, אני ממליץ כי אתה מקבל קשר עם סוכן הנסיעות לגלות את האפשרויות הרבות של חגים ופעילויות פנאי שניתן למצוא בזה ארץ נהדרת ומגוונת.

Tags: